دانلود اپلیکیشن آتینو

نوتیفیکیشن

چه کار کنیم تا مشتریان مان در برابر دریافت نوتیفیکیشن های ارسالی بیکن ها مقاومت نکنند؟

احتمالا شما در استراتژی بازاریابی اپلیکیشن کسب و کارتان، ارسال نوتیفیکیشن های ویژه به گوشی های مشتریان از طریق آیبیکن را در دستور کار قرار داده اید. مطالعات نشان می دهد که حدود 68 درصد از کاربران اپلیکیشن هنگام دانلود و نصب اپلیکیشن، نوتیفیکیشن آن را فعال می کنند. 70 درصد این کاربران اعتقاد دارند که این نوتیفیکیشن ها با ارزش و مفید هستند. 50% از مشتریان، به منظور دریافت پیشنهادات ویژه و منحصر به فرد نوتیفیکیشن خود را فعال می کنند. 29% از مشتریان برای به روز ماندن سرویس ها و خدمات و محصولات و اطلاع از به روز رسانی ها، سرویس خود را فعال نگه می دارند. 31% از مشتریان برای مشاهده و بررسی موجودی فروشگاه ها دریافت نوتیفیکیشن را روشن نگه می دارند که اگر محصولی اضافه شد از آن مطلع شوند. 28% مشتریان برای یافتن مکان فروشگاه ها از نوتیفیکیشن ها استفاده می کنند. 36% مشتریان برای دسترسی و ارتباط با برند ها، نوتیفیکیشن خود را روشن می کنند. دریافت نوتیفیکیشن یک سرویس مبتنی بر کسب اجازه از سوی کاربر اپلیکیشن است یعنی هر کاربر می تواند با میل و اراده خود، نوتیفیکیشن ها را دریافت کند. نوتیفیکیشن ها می توانند به شکل گیری ارتباطی قابل اعتماد و با ارزش میان برند ها و مخاطبان هدف آن ها کمک کنند. در ادامه چند راهنمایی در ایجاد نوتیفیکشن ها به منظور عدم مقاومت مخاطبان در دریافت آن ها را توضیح می دهیم:

مورد اول – مطمئن شوید که مخاطبان هدف شما خواستار چه چیزی هستند.

نوتیفیکیشن ها می توانند برای کاربران ارزشمند و مفید باشند. در بکارگیری نوتیفیکیشن ها اولین توصیه ی آتینو این است که هرگز، در نوتیفیکیشن های خود، به ستایش بی حد و حساب و تبلیغات نپردازید؛ بلکه در ایجاد محتوای نوتیفیکیشن ها حتما علایق و خصوصیات شخصیتی مشتریان تان را در نظر بگیرید. امکان ارسال نوتیفیکیشن، به صورت شخصی سازی شده و مرتبط، به طوری که برای کاربران سودمند باشد، بیش از هر چیزی آنان را به خرید مجدد و مکرر تشویق می کند. از جمله این نوتیفیکیشن ها می توان به ارسال پیام تخفیف ویژه اشاره داشت.

مورد دوم – زمانی را که مخاطبان هدف شما تمایل به دریافت نوتیفیکیشن دارند، شناسایی و پیش بینی کنید.

دومین نکته مهم در ارسال نوتیفیکیشن به مشتریان، پیش بینی زمان مناسب برای ارسال نوتیفیکیشن به آن هاست. به طور مثال نوتیفیکیشن خوش آمد گویی بایستی هنگام ورود مشتری به داخل فروشگاه برای وی ارسال شود. و یا هنگام خروج مشتری از فروشگاه، نوتیفیکیشن تشکر از خرید و تشویق به بازگشت مجدد برای وی ارسال شود.

مورد سوم – با توجه به مکان جغرافیایی مشتریان تان برای آن ها نوتیفیکیشن ارسال نمایید.

نکته مهم دیگر در ارسال نوتیفیکیشن ها در نظر گرفتن موقعیت جفرافیایی مشتری برای ارسال نوتیفیکیشن ها است. به طور مثال هنگامی که مشتری در حال عبور از کنار یک رستوران در هنگام ظهر است، برای وی نوتیفیکیشن پیشنهاد غذای ویژه برای ناهار ارسال شود.

مورد چهارم – محتوای نوتیفیکیشن ها را خوانا و راحت بنویسید.

این روزها مشتریان و هر فرد دیگری مشغله و درگیری ذهنی زیادی دارند، و زمان زیادی برای بررسی نوتیفیکیشن ها ندارند. بنابراین باید پیام های خود را چنان بنویسید که کاربر در چند ثانیه بتواند، آن را بخواند، مفهوم آن را درک کند و نسبت به آن واکنش مثبت نشان دهد. استفاده از پیام های طولانی و پیچیده می تواند مشتری را آزرده خاطر کند.

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.