دانلود اپلیکیشن آتینو

چگونه بازاریابی از طریق بیکن ها (Beacon) روابط شما با مشتریان تان را شخصی سازی خواهد کرد؟

ابزارهایی مانند فیسبوک، توییتر و سایر سایت های اجتماعی راه هایی عالی برای حفظ ارتباط شما با مشتریان تان هستند. اما بسیاری از کسب و کارهایی که از این ابزارها برای اشتراک گذاری اخبار و تغییر و تحولات خود استفاده می کنند، حجم وسیعی از ارتباط هایشان با مشتریان شان را از دست می دهند. به طور مثال؛ هنگامی که شما خیر یک به تغییر مهم در کسب و کارتان را از طریق صفحه فیس بوک یا توییتر تان به اشتراک می گذارید، تنها تعداد معدودی از مشتریان تان از این تغییر و تحول آگاه خواهند شد و این روش همه مشتریان شما را در آگاه سازی از این خبر پوشش نمی دهد. بنابراین باید راه های جدید را برای ارسال هدفمند پیام های تبلیغاتی و پوشش دادن همه مشتریان به کار گرفت. یکی از این روش ها به کارگیری تکنولوژی آیبیکن است :

بازاریابی با بیکن

بازاریابی از طریق بیکن ها یک راه عالی برای رسیدن شما به مشتریان تان است تا به وسیله بیکن ها و به صورت کاملا خودکار، با مشتریان تان ارتباط برقرار کنید. بیکن ها در داخل فروشگاه شما نصب می شوند و پیام هایی را به طور خودکار از طریق تکنولوژی بلوتوث و وای فای به گوشی های هوشمند مشتریان ارسال می کنند. با این کار شما از رسیدن پیام ها و اطلاعیه ها به مشتریان تان کاملا اطمینان پیدا خواهید کرد.

بازاریابی با بیکن ها وفاداری مشتری را آسان تر می کنند:

اگر شما بتوانید کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان تان را بهبود بخشید، شما موفق به ایجاد وفاداری در آن ها خواهید شد و این دقیقا همان چیزی است که بیکن ها برای شما انجام می دهند. در پست های پیشین در ارتباط با چگونگی ایجاد وفاداری در مشتریان از طریق بیکن ها به طور مفصل صحبت کرده ایم :

به وسیله بیکن ها با مشتریان تان در زمان مناسب و موقعیت مناسب ارتباط برقرار کنید:

پوش نوتیفیکیشن ها (پیام هایی که به صورت پاپ آپ روی یک دستگاه تلفن همراه ظاهر می شوند) یکی دیگر از راه های عالی بازاریابی و تبلیغات هستند که به طور مستقیم با هر مشتری ارتباط برقرار می کنند. ارسال پیام سفارشی متناسب با نیاز مشتری در زمان مناسب و در موقعیت مکانی مناسب، میزان اثربخشی پیام را تا 40 درصد افزایش خواهد داد.

بیکن ها اجازه نخواهند داد که مشتریان تان شما را فراموش کنند:

نحوه عملکرد بیکن ها به این صورت است که به یک اپلیکیشن که مشتری شما قبلا دانلود و نصب کرده است، متصل است. به طور مثال اپلیکیشن آتینو دارای یک بخش وفاداری مشتری و هیجان انگیز به نام جایزه پلاس هست که به این صورت است که بابت هر ثبت خریدی که هر مشتری داخل فروشگاه امتیازی (فروشگاهی که بیکن داخل آن نصب شده است) انجام می دهد، یک پلاس دریافت می کند و وقتی پلاس های وی به حد نصاب برسد، جایزه های ویژه فروشگاه امتیازی مورد نظر را به صورت کاملا رایگان دریافت می کند. با این قابلیت بیکن ها، مشتریان تان همواره شما را در خاطر دارند و شما را فراموش نخواهند کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.