دانلود اپلیکیشن آتینو

مقایسه آیبیکن با NFC

چگونه تکنولوژی آیبیکن می تواند تجربه مشتریان در رستوران ها و کافی شاپ ها را بهبود بخشد؟

با افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه هوشمند در سراسر جهان، یک تغییر بزرگ در مشتریان رستوران ها ایجاد شده است. این تغییر به این صورت است که افراد تمایل دارند با رستوران های مورد علاقه شان تعامل برقرار کنند. یا اینکه به واسطه داده های جمع آوری شده و به اشتراک گذاشته شده توسط افراد دیگر، رستوران مورد پسند خود را انتخاب نمایند. رستوران ها و کافی شاپ ها می توانند مشتریان هدف را با توجه مکان خاص آن ها هدف گذاری نمایند. یعنی زمانی که شما در محدوده یک رستوران هستید، پیام هایی از طرف رستوران بر روی تلفن همراه هوشمند تان نمایش داده می شود و شما را از غذا و نوشیدنی ویژه روز آگاه می نماید.

در ادامه با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد که چگونه تکنولوژی آیبیکن تعاملات رستوران با مشتریان را افزایش خواهد داد:

1-تکنولوژی آیبیکن به مشتریان امکان پرداخت توسط تلفن همراهشان را می دهد.

با پیشرفت تکنولوژی، مشتریان انتظار دارند که بتوانند عملیات پرداخت وجه مربوط به غذای سفارش داده شده خود را از طریق تلفن های همراه شان انجام دهند. مطالعات اخیر نشان می دهد که 61 درصد از مردم معتقدند، برندی بهتر است که یک تجربه خوب تلفن همراه را به آن ها ارائه دهد. بنابراین قابلیت پرداخت تلفن همراه توسط آیبیکن می تواند مشتریان را در انتخاب رستوران ترغیب می کند. همچنین این موضوع می تواند عاملی برای افزایش وفاداری مشتریان به رستوران مورد علاقه شان باشد.

به عنوان مثال، Eggcellent یک رستوران در توکیو به تازگی به مشتریانش اجازه داده است تا مبلغ سفارش خود را به وسیله تلفن همراه خود پرداخت نمایند. بدین منظور مشتریان باید بلوتوث تلفن همراه خود را فعال نمایند. به محض اینکه تلفن همراه مشتری نزدیک بیکن های نصب شده در محیط شود، منوی برنامه روی گوشی همراه باز می شود و مشتریان می توانند عملیات سفارش غذا و پرداخت وجه را انجام دهند. حتی مشتریان می توانند نظرات دوستان و افراد دیگر را در ارتباط با کیفیت غذا و خدمات دهی رستوران مشاهده نمایند.

2- تکنولوژی آیبیکن زمان انتظار را کاهش می دهد.

تکنولوژی آیبیکن فرآیند سفارش و تحویل غذا را سرعت می بخشد. به محض اینکه سفارش غذا توسط مشتری صورت گیرد در همان لحظه اطلاعات سفارش در برنامه آیبیکن ثبت می شود و دستور انجام سفارش به آشپزخانه رستوران انتقال داده می شود. مشتریان در حداقل زمان و به راحتی غذای دلخواه خود را سفارش می دهند و یا سفارش خود را دریافت می نمایند. تکنولوژی آیبیکن در ساعات شلوغی و اوج سفارش بسیار کمک کننده خواهد بود. این ویژگی آیبیکن نیز به افزایش وفاداری و رضایت مشتریان از رستوران منجر می شود.

3- پاداش دادن به مشتریان رستوران به دلیل گذراندن وقت با رستوران شما

در چند سال گذشته، برنامه های وفاداری و دادن پاداش به مشتریان به دلیل ماندن با برند محبوب شان، به شدت رواج یافته است. به وسیله آیبیکن می توان مشتریانی که چندین بار به رستوران مراجعه نمودند و سفارش دادند را شناسایی کرد. سپس بر اساس امتیاز به مشتریانی که امتیازات بالاتری کسب کرده اند پاداش داد؛ مثلا یک نوشیدنی رایگان.

 

ایبیکن تکنولوژی

 

تکنولوژی آیبیکن

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.