دانلود اپلیکیشن آتینو

در این پست، یکی از بهترین کمپین های بازاریابی مجاورتی با آیبیکن، که در سال 2015 به خوبی عمل کرد را ، به شما معرفی می کنیم.

کمپین بازاریابی مجاورتی کوکاکولا (Coca-Cola proximity marketing campaign)

کوکاکولا، تکنولوژی آیبیکن را در سالن های سینما، در نروژ  برای مشتریان مورد هدفِ خود، که مجهز به تلفن همراه هوشمند بودند، به کار برد. استفاده آزمایشی از بیکن ها در طول ماه های می و ژوئن انجام شد، به گونه ای که افراد حین عبور از سالنهای CAPA، پیشنهادی را از طریق بیکن ها برای دریافت نوشابه رایگان در صورت داشتن اپلیکیشن Norwegian publisher VG دریافت می کردند. تقریبا یک چهارم (24%) از افرادی که اپلیکیشن VG را روی تلفن هوشمندشان داشتند بر روی پیشنهاد کلیک کردند، درحالی که 50% از آنها برای دریافت نوشابه رایگانشان اقدام نمودند.

هدف از این کمپین، جمع آوری داده از افرادی که به سینما می رفتند، بود. یک هفته بعد، این افراد مجددا با پیشنهاد دریافت یک بلیت رایگان برای بازگشت به سینما مورد هدف قرار گرفتند. نیمی از افرادی که برای دریافت بلیت رایگان، مورد تبلیغ قرار گرفتند، برای دریافت بلیت به سینما بازگشتند.  60% از آنهایی که به سینما رفتند کسانی بودند که هفته قبل، نوشابه رایگان را دریافت کرده بودند. این آزمایش اثبات کرد که بیکن ها می توانند دقت بالایی را در هدفگیری تبلیغات ایجاد کنند البته زمانی که در انزوا نباشند و به عنوان بخش مهمی از کمپین های مبتنی بر موقعیت بزرگتر مورد استفاده قرار گیرند.

Coca-Cola & ibeacon

Knut Anders Thorset، مدیر ارشد بازاریابی و فروش دیجیتالی در شرکت کوکاکولا نروژ، می گوید:” این آزمایشی بود که اثبات کرد بیکن ها، برندهایی مثل کوکاکولا را با استفاده از کانال های رسانه ای موجود به شیوه های جدیدی توانمند می کنند. بیکن ها تضمین می کنند که ما می توانیم نقش مان را تقویت کنیم و چیزی از ارزش واقعی را به خرده فروشان و مشتریان انتقال دهیم.”

مطالب مرتبط:

چگونه تکنولوژی آیبیکن به افزایش فروش کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

تکنولوژی آیبیکن (iBeacon technology) به صاحبان کسب و کار و بازاریابان کمک می کند تا فروش خود را به طور شگفت انگیزی افزایش دهند.

شش راه برای بهبود تجربه افراد در کتابخانه ها با تکنولوژی آیبیکن

بیکن ها را می توان در نقاط کلیدی کتابخانه نصب کرد و از این طریق مراجعه کنندگان را از طریق تور مجازی به نقاط مختلف کتابخانه هدایت کرد. هنگامی که افراد به نقاط استراتژیک رسیدند می توان با ارسال ویدئو یا تصویر، به آن ها اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده بهتر از این منطقه را ارائه داد.

بهبود استراتژی بازاریابی کافه ها و کافی شاپ ها با تکنولوژی آیبیکن

چگونه مشتریان جدید را به کافی شاپ خود جذب کنید؟ مکان خوب، محیط منحصر به فرد و دوستانه، ارائه با کیفیت نوشیدنی ها و… می تواند شروع خوبی باشد، اما این شروع با توجه به اینکه هر کسی می تواند در هر کجا که باشد(حتی گاهی اوقات آنلاین)، نوشیدنی مورد علاقه خود را سفارش دهد؛ کافی است؟

مزایای تکنولوژی آیبیکن (iBeacon) و آینده آن در صنعت خرده فروشی

اپل در سال 2013، تکنولوژی آیبیکن را در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی معرفی کرد. تکنولوژی آیبیکن به طور قابل ملاحظه ای در صنعت خرده فروشی تغییر و تحول ایجاد کرده است. در حقیقت، برخی از افراد معتقدند که آیبیکن، انگیزه خرید از فروشگاه های آنلاین را کاهش می دهد و متقابلا نقش مهمی در خرید مردم از فروشگاه های فیزیکی خواهد داشت و موجب افزایش فروش کسب و کار ها می شود. تحقیقات انجام شده تخمین زده اند که حدود 5.2 میلیارد خرده فروشی در طول پنج سال آینده بر روی تکنولوژی آیبیکن سرمایه گذاری خواهند کرد.

استفاده از آیبیکن (iBeacon) در استراتژی بازاریابی کافه ها و رستوران ها

در سال 2017، با انفجار عرضه بیکن ها در سراسر دنیا، قیمت این دستگاه های بلوتوثی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و قابلیت های استفاده از آن تا حدی گسترش یافته است که حتی رستوران های کوچک نیز، تعدادی بیکن در رستوران خود نصب کرده اند.

مسابقه “قلباتو آخر پاییز بشمر”

آتینو با همکاری مگااستور کیوان، در آخرین ماه پاییز یه مسابقه هیجان انگیز راه انداخته.
بدون قرعه کشی آیفون 8 ببر.

استفاده از تکنولوژی آیبیکن(iBeacon) در صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات یکی از صنایعی است که اخیرا به بازاریابی مبتنی بر بیکن برای بهبود تجربه مشتری، علاقه زیادی پیدا کرده است. با رشد چشمگیر تابلوهای تبلیغاتی برای خرید و فروش ملک، دیگر این شیوه تبلیغاتی کارایی و اثربخشی لازم را ندارد و بازاریابان فعال در حوزه املاک، باید شیوه های متفاوتی را پیش گیرند. امروزه بهتر از ارائه اطلاعات به مشتری روی گوشی های هوشمند راهی وجود دارد؟! قطعا خیر.

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.