دانلود اپلیکیشن آتینو

4 مورد مهم برای داشتن یک برنامه وفاداری دیجیتال موفق

این روزها برای برتری یافتن نسبت به رقبایتان باید با مشتریان تان ارتباط بیشتری و مداومی را برقرار کنید. یک راه موثر برای نگه داشتن مشتریان تان، استفاده از برنامه های پاداش و وفاداری است. در این مطلب 4 راهنمایی که به شما کمک می کند تا برنامه وفاداری موفقی را ایجاد کنید، توضیح خواهیم داد:

تشکیل باشگاه وفاداری جذاب و خیره کننده

80 درصد از مشتریان بیشتر به فروشگاه هایی می روند که به نوعی برنامه وفاداری یا پاداش را ارائه می دهند. فضای کسب و کار خود را به گونه ای ایجاد کنید که مشتریان در آن مکان به شما بپیوندند، با شما ارتباط برقرار کنند و به خاطر حضورشان در آنجا پاداش دریافت کنند.

کارت وفاداری دیجیتال (پلاس)

ارائه کارت وفاداری دیجیتال به مشتری یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید مشتریان تان را دوباره به فروشگاه خود بازگردانید. به راحتی، یک پاداش شیرین و جذاب که برای مشتریان تان خوشایند است، را انتخاب کنید و از آن برای حفظ مشتریان تان استفاده کنید. به طور مثال اگر شما دارای یک کافی شاپ هستید می توانید پس از جمع آوری ده پلاس توسط مشتری، به او یک شکلات گلاسه رایگان هدیه دهید.

پوش نوتیفیکیشن ها

مشتریان را خود را ترغیب کنید و آن ها را به سمت فروشگاه خود جذب کنید؛ تنها با ارسال پیام های دوستانه سفارشی شده به تلفن همراه آن ها! این قابلیت به شما کمک می کند تا رابطه قوی و شخصی سازی شده با مشتریان تان برقرار کنید. یک پیام تبریک تولد، یا یک پیام یادآوری جهت مراجعه مجدد به فروشگاه، اشتراک گذاری اخبار مربوط به کسب و کارتان و ارائه پاداش ها و تخفیف های جدید را می توانید به وسیله پوش نوتیفیکیشن به صورت کاملا هدفمند برای مشتریان تان ارسال کنید.

بازاریابی مجاورتی با بیکن ها

مشتریان را در حالی که در اطراف فروشگاه شما در حال گذر هستند، به سمت خود بکشانید. بیکن یک دستگاه بی سیم و کوچک است که با باتری کار می کند و از تکنولوژی بلوتوث کم انرژی و وای فای برای ارسال داده به دستگاه های هوشمند اطراف خود مانند موبایل ها و تلبت ها استفاده می کند. بیکن ها را در محل کسب و کار خود نصب کنید و با ارسال پیام های هدفمند به مشتریان بالقوه اطراف کسب و کار خود، آن ها را به آمدن به فروشگاه خود ترغیب کنید. بیکن ها یکی از تکنیک های بازاریابی مجاورتی یا بازاریابی در محیط نزدیک هستند که کاربردها و قابلیت های زیادی در صنعت تبلیغات و بازاریابی دارند. در پست های پیشین درباره این تکنولوژی جدید و قابلیت هایش به طور مفصل صحبت کرده ایم.

 

 

مطالب مرتبط:

هفت روند بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در سال 2018

در دنیای وب، همه چیز به سرعت در حال تغییر است. سخت است که همواره با جدیدترین پیشرفت های موتورهای جستجوگر، پیش برویم. به همین دلیل شناسایی و اجرای روند بهینه سازی موتورهای جستجوگر مهم است. شرکت های بازاریابی دیجیتال معتقدند که در دنیای موتورهای جستجو، هفت ویژگی زیر در سال 2018 تاثیرگذار خواهد بود:

بهترین پیش بینی های تجارت الکترونیک برای سال 2018

کسب و کارهای خرده فروشی که تمرکز خود را بر روی جوانان می گذارند، به روش های فروش آنلاین برای حفظ سرعت تغییر با عادت های خرید خریداران نسل بعدی، سازگار شده اند. صرفه جویی در هزینه ها و استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها بر اساس خواسته های بازار مدرن، باعث شده است تا کسب و کار ها به سمت وب سایت های تجارت الکترونیک جذب شوند.

شش روند ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) در سال 2018

ایمیل همچنان یکی از موثرترین راه های ارتباط با مشتریان است و اهمیت این موضوع در سال 2018 نیز تغییر نخواهد کرد. 91 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی از ایمیل استفاده می کنند و 66 درصد آن ها از طریق دریافت ایمیل، به صورت آنلاین خرید می کنند. آمارها نشان می دهد که محتوای مناسب برای ایمیل ها جز خیلی مهمی است و اگر کسب و کار شما در فضای آنلاین فعالیت می کند باید به محتوای ایمیل های ارسالی بسیار توجه کند.

هفت گام آسان برای موفقیت کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند پیچیده باشند اما در واقع، مراحل آن برای بازاریابی موفقیت آمیز چندان سخت نیست. در این مطلب، هفت مرحله برای موفقیت شبکه های اجتماعی را توضیح خواهیم داد:

وفادار سازی مشتریان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه آتینو

هیچ چیز ارزشمندتر از داشتن یک کاربر وفادار نیست. اما یافتن این مصرف کنندگان وفادار در تلفن همراه می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از برند ها و خرده فروشان باشد. برنامه های وفاداری متنوع آتینو می تواند یکی از بهترین کانال ها برای وفادار ساختن مشتریان از طریق تلفن همراه شان باشد. آتینو با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا (iBeacon)، استراتژی های جدیدی را در حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال به کسب و کارها ارائه می دهد:

روند بازاریابی محتوا در سال 2018

تا همین اواخر داشتن یک وبلاگ فعال و به اندازه کافی جذاب برای به دست آورن مشتریان و جلب توجه الگوریتم گوگل بسیار مهم بود. برند های بزرگ معمولا به وبلاگ نویسی سنتی متعهد هستند و به طور مرتب پست می گذارند. اما در سال 2018، وبلاگ ها به تنهایی کافی نخواهند بود. راه کارهای بازاریابی محتوا در طول زمان تغییر کرده است و هموراه باید با تمرکز بیشتر روی محتوا کار

چرا سال 2017 سال چت بات ها است؟

پیش از سال 2017، تصور افراد از ربات ها و مخصوصا چت بات ها این بود که آن ها می توانستند پاسخ های اولیه از پیش تهیه شده ای را به یک فرد ارائه دهند. اما امروزه شاهد این هستیم که به قدری چت روم ها و بات ها پیشرفت کرده اند که یک فرد متوجه نمی شود که دارد با یک انسان چت می کند یا یک ربات!

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.