دانلود اپلیکیشن آتینو

 آیبیکن

راضی نگه داشتن مشتریان با بکارگیری کیوسک های وفاداری

اصولا یکی از اهداف اصلی هر کسب و کاری، کسب یا افزایش سود است و به منظور رسیدن به این هدف، باید مشتری داشته باشد.

در مرحله اول راضی ساختن مشتریان به اندازه کافی آسان به نظر می رسد، اما همین امر نیازمند دانستن این نکته است که مشتریان چه چیزی می خواهند، چیزی که اغلب شرکت ها تصور می کنند دانستن آن ساده است، اما در واقع اشتباه آنها همین جاست.

صاحبان کسب و کار، مشتریان خودشان هستند و باید به این مهم فکر کنند که خودشان به عنوان یک مشتری چه انتظاراتی از شرکت دارند؟ شرکت در جهت وفادارسازی آنها چه اقداماتی را باید انجام دهد؟

اشتباهی که اغلب کسب و کارها مرتکب می شوند این است که تمام تمرکز خود را بر روی جذب مشتریان جدید می گذارند و از مشتریان وفادار و قدیمی خود غافل می مانند.

آنچه که می تواند آنها را از این اشتباه دور کند، برنامه ریزی در جهت ایجاد برنامه وفاداری اختصاصی است.

امروزه بسیاری از برنامه های وفادارسازی، از کارت هایی استفاده می کنند که به مشتریان اجازه می دهد امتیازاتی کسب کنند.

این برنامه ها سودمندی خود را به اثبات رسانده اند و شامل موارد زیر هستند:

  • کسب مشتریان جدید

  • حفظ مشتریان موجود

  • برای بخش بندی مشتریان هم استفاده می شوند: سطح و نوع پاداش به مقادیر مصرف شده توسط مشتری، بستگی دارد.

  • کارت های وفادارسازی کامپیوتری به کسب و کارها اجازه می دهد به داده های مهمی در رابطه با مشتریان نظیر طیف جمعیتی و عادات مصرفی دست یابند.

  • داده های کسب شده از کارت های وفادارسازی، می تواند با تبلیغات مرتبط تر و چیدمان برنامه ریزی شده اجناس، به کسب و کارها در جهت هدف قراردادن بهتر مشتریان، کمک کند.

  • انگیزه ای برای بازگشت مشتریان از دست رفته فراهم می آورد.

  • یک فرصت عالی برای ایجاد روابط با مشتریان است.

  • یک مشتری وفادار به احتمال زیاد به یک مدافع برند تبدیل می شود

  • در بازارهای کوچک، برخی از کارفرمایان از کارت های وفادارسازی استفاده می کنند که به مشتریان اجازه می دهد زمانی که خرید مفید و بدون ضرر داشته باشند، تخفیف خوبی را دریافت کنند.

اکنون با توجه به مطالب ذکر شده به اهیمت بالای وفادارسازی مشتریان پی بردیم.

سوال این است؟ برای راحت تر  و آسان تر ساختن برنامه وفادارسازی چه اقدامی موثر است؟ پاسخ در کیوسک های ارائه دهنده کارت وفاداری نهفته است.

بکارگیری و اجرای برنامه های وفادارسازی، با بکارگیری کیوسک های ارائه دهنده کارت وفاداری، بسیار آسان تر شده است. استفاده از این کیوسک ها بسیار راحت است و یک راه حل عالی برای بهبود خرید مشتریان و فعال سازی کارت وفادارسازی و همین طور کسب امتیاز و جایزه می باشد.

این کیوسک ها تنها به یک توزیع کننده کارت، آی دی خوان، تائیدگر و کارت خوان نیاز دارند و از آنجایی که کار با آنها بسیار راحت است، نیاز چندانی به نظارت کارکنان ندارند، علاوه بر این، به کسب و کارها این امکان را می دهند تا کاربران را با اطلاعات اضافی نظیر تخفیفات و ترفیعات، اطلاعات شرکت و نیز تبلیغات مداوم کالاها و خدمات، آشنا سازند.

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب

خریداران هنگامی که به فروشگاه مراجعه می کنند، ترجیح می دهندکالاها را از نزدیک لمس کنند حتی زمانی که قصد خرید یک محصول خاص را ندارند، دوست دارند دستشان را روی محصول بگذارند و آن را لمس کنند. این رفتار خریداران تقریبا غریزی به نظر می رسد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نمایش محصولات قابل لمس به افراد موجب افزایش فروش خواهد شد. حتی تعامل با کالا نیز می تواند فروش را افزایش دهد

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!

هزینه یک کیوسک، به طور قابل توجهی بسیار کمتر از هزینه یک کارمند است، که این امر باعث کاهش هزینه های سربار شرکت و صرف این هزینه در جهت فعالیت های نوآورانه، ارائه خدمات به مشتریان، و پرداختن به اهداف با ارزش افزوده بالا می گردد.
در آخر اینکه کیوسک ها، تکنولوژی جدید نیستند، آن ها به سرعت در حال بهبودند. اکثر مردم با انواع تکنولوژی های صفحه نمایش لمسی که کیوسک ها استفاده می کنند، آشنا و راحت هستند و کار با آن ها برای شان بسیار لذت بخش می باشد.

ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه

کیوسک های تاچ تعاملی، سادگی خرید آنلاین را به فروشگاه فیزیکی می آورند. کیوسک های تعاملی دارای صفحه نمایش لمسی هستند که مشتریان می توانند به راحتی یک فهرست از محصولات را مشاهده کنند، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنند، محصولات انتخاب شده خود را به سبد خرید اضافه کنند و سرانجام فرآیند پرداخت وجه را به صورت آنلاین انجام دهند. در فروشگاه های بزرگ، کیوسک های تعاملی این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که با صرف حداقل زمان، محصولات مورد نیازشان را جستجو و خریداری کنند.

بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی

مراجعه به بیمارستان، می تواند خسته کننده باشد. اگر شما بیمار باشید، احتمالا احساس خوبی ندارید. اگر همراه بیمار هستید، باز احساس خوبی ندارید. شما به احتمال زیاد در لابی بیمارستان قدم می زنید و منتظر گذر زمان هستید. اما چیزی که باعث می شود از زمان تان به صورت بهینه استفاده کنید و گذر زمان را متوجه نشوید، درست در مقابل تان است، یک کیوسک تاچ هوشمند تعاملی که که دستورالعمل های کامل در خصوص قرار ملاقات های تان، برنامه های پزشکان، و حتی فروش های ویژه کافه تریای بیمارستان را در اختیارتان قرار می دهد.

کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها

خطوط هوایی و فرودگاه ها در جهت هر چه راحت تر ساختن فرآیند بررسی کردن، گزینه هایی را به وجود آورده اند. به غیر از چک آنلاین و چک از طریق تلفن همراه، فرودگاه ها می توانند از طربق کیوسک های تاچ هوشمند مستقر در فرودگاه ها، نیز عمل چک و بررسی کردن را انجام دهند.
کیوسک های هوشمند بررسی کننده موجود در خطوط هوایی، ابزار سلف سرویسی هستند که بکارگیری و استفاده از آن ها ساده و راحت است. و در هر زمان از شبانه روز، انجام فرآیند بررسی کردن در فرودگاه را ممکن می سازند.این کیوسک ها به زبان های مختلفی (انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، فرانسه، ژاپن و پرتغالی) ترجمه شده اند.

کیوسک های تاچ رستورانی: جوانب مثبت و منفی

کیوسک های رستورانی، مزایای شگفت انگیز بسیاری برای رستوران ها ارائه می دهند که برای مدیران غیرمنتظره است.
خدمات شخصی سازی شده برای بسیاری از مشتریان مهم است و مشتریان حداقل از دو نسل گذشته، اغلب ترجیح می دهند برای اعلام جزئیات سفارشات شان از تکنولوژی استفاده کنند.
مردم به طور روزمره از کیوسک های سلف سرویس برای بررسی خرید، بلیط حمل و نقل، و چک کردن در سازمان های دولتی، استفاده می کنند. بنابراین بکارگیری کیوسک ها در صنعت مواد غذایی مشتریان را زیاد شوکه نمی کند.

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟ آیا تا به حال به اپلیکیشن و برنامه ای که طراحی کرده اید فکر کرده اید؟ آیا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان جذاب هست؟ شما چگونه می توانید توجه آنها را به اپلیکیشن تان جلب کنید؟ چه چیزی اپلیکیشن شما را در نظر کاربران […]

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ