دانلود اپلیکیشن آتینو

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب

انسان ها موجودات لمسی هستند و به طور غریزی توانایی درک لمس کردن را دارند. افراد در زندگی روزمره هم با این موضوع درگیر هستند و این ویژگی انسان ها می تواند موجب تقویت ارتباطات عاطفی و حتی کاری آن ها شود. برندها می توانند با تکیه بر این ویژگی انسان ها از طریق به کارگیری تکنولوژی های لمسی، محصولات خود را در فروشگاه های خرده فروشی، نمایشگاه های تجاری و یا محیط های دیگر به فروش برسانند.

خرده فروشی ها

خریداران هنگامی که به فروشگاه مراجعه می کنند، ترجیح می دهندکالاها را از نزدیک لمس کنند حتی زمانی که قصد خرید یک محصول خاص را ندارند، دوست دارند دستشان را روی محصول بگذارند و آن را لمس کنند. این رفتار خریداران تقریبا غریزی به نظر می رسد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نمایش محصولات قابل لمس به افراد موجب افزایش فروش خواهد شد. حتی تعامل با کالا نیز می تواند فروش را افزایش دهد مثلا استقرار یک کیوسک لمسی تعاملی در داخل فروشگاه. خرده فروشان باید به این نکته توجه کنند که دادن یک فرصت به مشتریان برای لمس کالا و تعامل با آن یک مزیت محسوب می شود که رقبای آنلاین آن ها نمی توانند این مزیت را داشته باشند. وجود کیوسک های لمسی در داخل فروشگاه، یک راه موثر برای بهبود تجربه مشتری می باشد.

نمایشگاه های تجاری

در استقرار صفحه نمایش های تعاملی در نمایشگاه های تجاری آمریکا و اروپا، این نتیجه گرفته شد که راهکارهای تعاملی و برقراری ارتباط با یک برند از طریق صفحه های لمسی می تواند تا 40 درصد فروش آن برند را افزایش دهد و تجربه لذت بخشی را برای مخاطبانش فراهم کند. استفاده از کیوسک های تاچ تعاملی، یک ابزار کارآمد به منظور برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه در محیط یک نمایشگاه تجاری می باشد.

لابی سازمان ها و شرکت ها

ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم و افراد، هر لحظه در حال بمباران اطلاعاتی هستند، در حالی که راهی برای جذب اطلاعات ندارند. اما توانایی لمس اطلاعات و تعامل عمیق با داده ها می تواند باعث ثبت اطلاعات در حافظه آن ها شود. به همین دلیل می توان در سازمان ها و شرکت ها از کیوسک های تعاملی استفاده کرد و اطلاعات لازم را از این طریق به کارمندان انتقال داد. از طرفی دیگر، وجود کیوسک ها در لابی ساختمان های اداری موجب توقف مهمان ها می شود و می توان با استفاده از صفحه نمایش های لمسی، اطلاعات کلی شرکت یا سازمان را به مهمانان منتقل کرد. به طور مثال می توان یک نمای کلی از محصولات و خدمات سازمان، سابقه فعالیت سازمان، راهنمای اتاق ها و طبقات و مواردی از این قبیل را به بازدید کنندگان نشان داد. انتقال اطلاعات به صورت تعاملی بسیار جذاب تر از انتقال یک طرفه است.

 

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!
ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه
بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی
کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها
مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.