دانلود اپلیکیشن آتینو

کیوسک تاچ

نمایندگی های خودرو می توانند به بهترین شکل ممکن، محصولاتشان را از طریق کیوسک های تاچ به نمایش بگذارند.

نمایندگی های مجاز خودرو برای ارائه بهتر اطلاعات به خریداران نیازمند به استراتژی های دیجیتال هستند. استراتژی اول، نمایش آنلاین _ به معنای صفحات وب به خوبی طراحی شده_ است. استراتژی دوم نمایش در مکان، از طریق کیوسک ها هست.امروزه افراد علاقه مند به خرید ماشین، تمایل چندانی ندارند که کارکنان آنها را راهنمائی کنند، بلکه آنها خود به جستجوی اطلاعات موردنیازشان می پردازند. بنابراین، فروشندگان باید اکوسیستمی را راه اندازی کنند که امکان جستجوی مستقل برای مشتریان را فراهم سازد، برای جلب توجه خریداران مردد، به اندازه کافی جذاب باشد و تمام اطلاعات مربوطه را در اختیار آنها قرار دهد. حال با توجه به موارد ذکر شده، چه نوع سیستمی قادر به رفع این نیازهاست؟ پاسخ در یک استراتژی دیجیتالی چند کاناله، تحویل داده شده از میان وب سایت ها و در مکان با کیوسک های صفحه نمایش لمسی تعاملی، نهفته است.

کیوسک های اطلاعاتی به مثابه چراغ های جذب کننده مشتریان، عمل می کنند.

نمایندگی های خودرو به منظور داشتن جایگاه منحصربه فرد برای کسب و کارشان در یک میدان شلوغ ، نیازمند ارائه انبوهی از اطلاعات به مخاطبان مربوطه شان هستند. خوشبختانه کیوسک های اطلاعاتی به مثابه راهنما و چراغ هایی عمل می کنند که مشتریان را جذب کرده و این پیام ها را به آنها ارسال می کنند. و با توجه به قابلیت ها و کارکردهایی که دارند، به استراتژی های فروش اضافه می شوند.

در زیر به برخی از موضوعات که کیوسک ها می توانند برای توضیح و ارائه جزئیات بیشتر به خریداران کنجکاو به کار روند، اشاره می کنیم:

ارائه خدمات منحصربه فرد: هر نمایندگی، از اقدامات و فعالیت های منحصربه فرد برای ارائه خدمات به مشتریانش برخوردار است که این می تواند به عنوان یک نقطه فروش بزرگ به کار رود و عمل کند. چرا که خریداران می توانند از ارئه خدمات این نمایندگی ها در مواقع لزوم مطمئن شوند. کیوسک ها می توانند با نمایش تصاویر محافظ صفحه نمایشی و منوهای جامع و حاوی تمام جزئیات، نشانگر شرح مفصلی از خدمات فراهم شده توسط برندها باشند.

در دوره ای که آرامش ذهنی و جستجوهای عمیق و مفصل، از اولویت های مصرف کننده هستند، آینده نگری در مورد سیاست های خدماتی می تواند به عنوان یک نقطه فروش به کار می رود.

لوازم جانبی: به کارگیری کیوسک برای وسایل نقلیه یک بازار پرسود برای فروشندگان است، چرا که خریداران را متقاعد می کند که به جای خرید آنلاین از آنها خرید کنند. یک کیوسک به عنوان یک کانال ارتباطی عمل می کند، همزمان که خریداران بالقوه در فروشگاه هستند، باعث جلب توجه آنها می شود. و در حالی که خریداران مشغول ثبت سند یک ماشین یا کامیون جدید هستند، نمایش دقیقی از آیتم هایی که آنها می توانند انتخاب کنند را در اختیارشان می گذارد.

کیوسک ها حتی می توانند برای ترویج و ترفیع مواردی که به صورت فصلی مناسب هستند به کار روند.

سیستم های پیشرفته: در حالی که ارائه اطلاعات دقیق و کاملی از ویژگی های نوآورانه و مفید ماشین های جدید توسط فروشنده، جالب به نظر نمی رسد، به کارگیری یک کیوسک می تواند همین اطلاعات را با سرعت و اثربخشی بیشتری به خریداران انتقال دهد.

دوبرابر کردن محتوا (اثربخش کردن ارائه محتوا): از آنجایی که نمایندگی های خودرو بر روی محتوای دیجیتالی قوی سرمایه گذاری می کنند، آنها در نظر دارند با نمایش این اطلاعات در بیش از یک مکان، نرخ بازگشت سرمایه گذاری شان را به حداکثر برسانند. با نمایش این اطلاعات در وب سایت ها و کیوسک ها، می توانند این ارزش را کسب کنند.

نمایش این اطلاعات به صورت آنلاین و نمایش در مکان از طریق کیوسک های هوشمند، یک تجربه برند مداوم را ایجاد می کند که در آن، افراد خریدار می توانند تمام اطلاعات تطبیقی در مورد محصول را ببینند و خرید اثربخشی را داشته باشند، که این خود باعث ایجاد اعتماد در خریداران می شود.

 

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب

خریداران هنگامی که به فروشگاه مراجعه می کنند، ترجیح می دهندکالاها را از نزدیک لمس کنند حتی زمانی که قصد خرید یک محصول خاص را ندارند، دوست دارند دستشان را روی محصول بگذارند و آن را لمس کنند. این رفتار خریداران تقریبا غریزی به نظر می رسد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نمایش محصولات قابل لمس به افراد موجب افزایش فروش خواهد شد. حتی تعامل با کالا نیز می تواند فروش را افزایش دهد

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!

هزینه یک کیوسک، به طور قابل توجهی بسیار کمتر از هزینه یک کارمند است، که این امر باعث کاهش هزینه های سربار شرکت و صرف این هزینه در جهت فعالیت های نوآورانه، ارائه خدمات به مشتریان، و پرداختن به اهداف با ارزش افزوده بالا می گردد.
در آخر اینکه کیوسک ها، تکنولوژی جدید نیستند، آن ها به سرعت در حال بهبودند. اکثر مردم با انواع تکنولوژی های صفحه نمایش لمسی که کیوسک ها استفاده می کنند، آشنا و راحت هستند و کار با آن ها برای شان بسیار لذت بخش می باشد.

ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه

کیوسک های تاچ تعاملی، سادگی خرید آنلاین را به فروشگاه فیزیکی می آورند. کیوسک های تعاملی دارای صفحه نمایش لمسی هستند که مشتریان می توانند به راحتی یک فهرست از محصولات را مشاهده کنند، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنند، محصولات انتخاب شده خود را به سبد خرید اضافه کنند و سرانجام فرآیند پرداخت وجه را به صورت آنلاین انجام دهند. در فروشگاه های بزرگ، کیوسک های تعاملی این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که با صرف حداقل زمان، محصولات مورد نیازشان را جستجو و خریداری کنند.

بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی

مراجعه به بیمارستان، می تواند خسته کننده باشد. اگر شما بیمار باشید، احتمالا احساس خوبی ندارید. اگر همراه بیمار هستید، باز احساس خوبی ندارید. شما به احتمال زیاد در لابی بیمارستان قدم می زنید و منتظر گذر زمان هستید. اما چیزی که باعث می شود از زمان تان به صورت بهینه استفاده کنید و گذر زمان را متوجه نشوید، درست در مقابل تان است، یک کیوسک تاچ هوشمند تعاملی که که دستورالعمل های کامل در خصوص قرار ملاقات های تان، برنامه های پزشکان، و حتی فروش های ویژه کافه تریای بیمارستان را در اختیارتان قرار می دهد.

کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها

خطوط هوایی و فرودگاه ها در جهت هر چه راحت تر ساختن فرآیند بررسی کردن، گزینه هایی را به وجود آورده اند. به غیر از چک آنلاین و چک از طریق تلفن همراه، فرودگاه ها می توانند از طربق کیوسک های تاچ هوشمند مستقر در فرودگاه ها، نیز عمل چک و بررسی کردن را انجام دهند.
کیوسک های هوشمند بررسی کننده موجود در خطوط هوایی، ابزار سلف سرویسی هستند که بکارگیری و استفاده از آن ها ساده و راحت است. و در هر زمان از شبانه روز، انجام فرآیند بررسی کردن در فرودگاه را ممکن می سازند.این کیوسک ها به زبان های مختلفی (انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، فرانسه، ژاپن و پرتغالی) ترجمه شده اند.

کیوسک های تاچ رستورانی: جوانب مثبت و منفی

کیوسک های رستورانی، مزایای شگفت انگیز بسیاری برای رستوران ها ارائه می دهند که برای مدیران غیرمنتظره است.
خدمات شخصی سازی شده برای بسیاری از مشتریان مهم است و مشتریان حداقل از دو نسل گذشته، اغلب ترجیح می دهند برای اعلام جزئیات سفارشات شان از تکنولوژی استفاده کنند.
مردم به طور روزمره از کیوسک های سلف سرویس برای بررسی خرید، بلیط حمل و نقل، و چک کردن در سازمان های دولتی، استفاده می کنند. بنابراین بکارگیری کیوسک ها در صنعت مواد غذایی مشتریان را زیاد شوکه نمی کند.

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟ آیا تا به حال به اپلیکیشن و برنامه ای که طراحی کرده اید فکر کرده اید؟ آیا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان جذاب هست؟ شما چگونه می توانید توجه آنها را به اپلیکیشن تان جلب کنید؟ چه چیزی اپلیکیشن شما را در نظر کاربران […]

مریم جعفری

به بازاریابی و تبلیغات در فضای دیجیتال علاقه مندم و تولید محتوا در این زمینه رو دوس دارم.