دانلود اپلیکیشن آتینو

کیوسک رستورانی

کیوسک های تاچ رستورانی: جوانب مثبت و منفی

 کیوسک های رستورانی، مزایای شگفت انگیز بسیاری برای رستوران ها ارائه می دهند که برای مدیران غیرمنتظره است.

خدمات شخصی سازی شده برای بسیاری از مشتریان مهم است و مشتریان حداقل از دو نسل گذشته،  اغلب ترجیح می دهند برای اعلام جزئیات سفارشات شان از تکنولوژی استفاده کنند.

مردم به طور روزمره از کیوسک های سلف سرویس برای بررسی خرید، بلیط حمل و نقل، و چک کردن در سازمان های دولتی، استفاده می کنند. بنابراین بکارگیری کیوسک ها در صنعت مواد غذایی مشتریان را زیاد شوکه نمی کند.

حتی فست فودی ها و رستوران های کوچک هم مزایای بسیاری را از طریق اضافه کردن یک آپشن کم هزینه که در آن مردم بتوانند سفارشات شان را به صورت مستقیم انجام دهند، غذا رزرو کنند، خرید مجدد داشته باشند، برای کسب پاداش های وفاداری ثبت نام کنند و اخبار و اطلاعات مرتبط با تغذیه را دریافت نمایند، کسب می کنند.

مزایا و معایب بکارگیری کیوسک های رستورانی

مزایا

 • بهبود دقت و صحت سفارشات با بکارگیری صفحه نمایش لمسی متمرکز

 • سفارشات به طور مستقیم در فرم مناسبش به آشپزخانه ارسال می شود

 • صرفه جویی در هزینه

 • سرگرم کردن مشتریان هنگامی که منتظر دریافت سفارش خود هستند

 • سفارش غذا

 • ارائه اطلاعاتی در خصوص غذا، تغذیه و …

 • کسب درآمد جایگزین از طریق ارائه دیگر کالاها و خدمات رستوران

معایب

بکارگیری کیوسک ها در رستوران علاوه بر مزایایی که دارد یک سری معایب و اشکالاتی هم دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 • نصب، آموزش و ترویج تکنولوژی زمان و هزینه در پی دارد.

 • برخی از مشتریان از ارائه خدمات به صورت سلف سرویس متنفرند.

 • کیوسک ها نیاز به نگهداری و نظارت دارند.

 • زمانی که کیوسک ها به درستی کار نکنند، مشتریان ممکن است ناامید شوند.

انتخاب کیوسک های سلف سرویس و یا کیوسک های مجهز به کارمند

رستوران ها، کیوسک های سلف سرویس و یا کیوسک های مجهز به کارمند، را برای مقاصد مختلفی بکار می گیرند. انتخاب استراتژی مناسب، به غذاهای رستوران، مشتریان و دلایل استفاده از تکنولوژی بستگی دارد.

کیوسک های مجهز به کارمند

رستوران ها می توانند از ایستگاه های کیوسک مجهز به کارمند برای فروش کالاها و غذاهای آماده، انجام سفارشات، و ارائه اطلاعات، استفاده کنند.

 کیوسک مجهز به کارمند، برای معرفی تکنولوژی و آموزش نحوه کار کردن با سیستم به مشتریان، مفید است و منافع تکنولوژی را به همه مشتریان ارائه می دهد.

کیوسک های سلف سرویس

صفحه نمایش لمسی، فرآیند سفارش دادن را آسان می کند به طوری که مشتریان می توانند خودشان به صورت مستقل و بدون کمک گرفتن از خدمه، سفارشات شان را انجام دهند.

رستوران های جدید با نصب کیوسک های تاچ هوشمند در آغاز عملیات شان، از مزایای تکنولوژی جدید بهره مند می شوند. به عنوان مثال زمانی که مشتریان بتوانند خود به صورت مستقل و بدون کمک گرفتن از کارکنان رستوران، غذای موردنظرشان را سفارش دهند، و مدت زمان انتظار سفارش شان را بهینه سازند،  این امر قطعا رضایتمندی و بازگشت آنها به رستوران را به دنبال دارد.

 

مطالب مرتبط:

قدرت کیوسک های لمسی در جذب مخاطب

خریداران هنگامی که به فروشگاه مراجعه می کنند، ترجیح می دهندکالاها را از نزدیک لمس کنند حتی زمانی که قصد خرید یک محصول خاص را ندارند، دوست دارند دستشان را روی محصول بگذارند و آن را لمس کنند. این رفتار خریداران تقریبا غریزی به نظر می رسد. محققان به این نتیجه رسیده اند که نمایش محصولات قابل لمس به افراد موجب افزایش فروش خواهد شد. حتی تعامل با کالا نیز می تواند فروش را افزایش دهد

کیوسک های تاچ سلف سرویس رمز شادی شما!

هزینه یک کیوسک، به طور قابل توجهی بسیار کمتر از هزینه یک کارمند است، که این امر باعث کاهش هزینه های سربار شرکت و صرف این هزینه در جهت فعالیت های نوآورانه، ارائه خدمات به مشتریان، و پرداختن به اهداف با ارزش افزوده بالا می گردد.
در آخر اینکه کیوسک ها، تکنولوژی جدید نیستند، آن ها به سرعت در حال بهبودند. اکثر مردم با انواع تکنولوژی های صفحه نمایش لمسی که کیوسک ها استفاده می کنند، آشنا و راحت هستند و کار با آن ها برای شان بسیار لذت بخش می باشد.

ترفند های بهبود تجربه خرید مشتریان در داخل فروشگاه

کیوسک های تاچ تعاملی، سادگی خرید آنلاین را به فروشگاه فیزیکی می آورند. کیوسک های تعاملی دارای صفحه نمایش لمسی هستند که مشتریان می توانند به راحتی یک فهرست از محصولات را مشاهده کنند، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنند، محصولات انتخاب شده خود را به سبد خرید اضافه کنند و سرانجام فرآیند پرداخت وجه را به صورت آنلاین انجام دهند. در فروشگاه های بزرگ، کیوسک های تعاملی این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که با صرف حداقل زمان، محصولات مورد نیازشان را جستجو و خریداری کنند.

بکارگیری کیوسک های هوشمند تعاملی در بیمارستان ها و بخش مراقبت های پزشکی

مراجعه به بیمارستان، می تواند خسته کننده باشد. اگر شما بیمار باشید، احتمالا احساس خوبی ندارید. اگر همراه بیمار هستید، باز احساس خوبی ندارید. شما به احتمال زیاد در لابی بیمارستان قدم می زنید و منتظر گذر زمان هستید. اما چیزی که باعث می شود از زمان تان به صورت بهینه استفاده کنید و گذر زمان را متوجه نشوید، درست در مقابل تان است، یک کیوسک تاچ هوشمند تعاملی که که دستورالعمل های کامل در خصوص قرار ملاقات های تان، برنامه های پزشکان، و حتی فروش های ویژه کافه تریای بیمارستان را در اختیارتان قرار می دهد.

کیوسک های تاچ هوشمند در فرودگاه ها

خطوط هوایی و فرودگاه ها در جهت هر چه راحت تر ساختن فرآیند بررسی کردن، گزینه هایی را به وجود آورده اند. به غیر از چک آنلاین و چک از طریق تلفن همراه، فرودگاه ها می توانند از طربق کیوسک های تاچ هوشمند مستقر در فرودگاه ها، نیز عمل چک و بررسی کردن را انجام دهند.
کیوسک های هوشمند بررسی کننده موجود در خطوط هوایی، ابزار سلف سرویسی هستند که بکارگیری و استفاده از آن ها ساده و راحت است. و در هر زمان از شبانه روز، انجام فرآیند بررسی کردن در فرودگاه را ممکن می سازند.این کیوسک ها به زبان های مختلفی (انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی، چینی، فرانسه، ژاپن و پرتغالی) ترجمه شده اند.

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟

چرا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان به اندازه کافی جذاب نیست؟ آیا تا به حال به اپلیکیشن و برنامه ای که طراحی کرده اید فکر کرده اید؟ آیا اپلیکیشن شما برای مشتریان تان جذاب هست؟ شما چگونه می توانید توجه آنها را به اپلیکیشن تان جلب کنید؟ چه چیزی اپلیکیشن شما را در نظر کاربران […]

پریسا رنجبر

کارشناس ارشد مارکتینگ