دانلود اپلیکیشن آتینو

حمل و نقل عمومی هوشمند

پنج راهی که تکنولوژی آیبیکن می تواند رفت و آمد روزانه شما را آسان تر کند

حمل و نقل عمومی همواره به عنوان سنگ بنای هر شهر بزرگ در نظر گرفته می شود. انواع مختلف تکنولوژی جهت استفاده آسان از وسایل نقلیه عمومی و بهبود تجربه مسافران ارائه شده است. در این میان تکنولوژی آیبیکن به روز ترین تکنولوژی دنیا به منظور بهبود خدمات حمل و نقل عمومی می باشد. به طور مثال، اپلیکیشن های آیبیکن ویژه حمل و نقل عمومی موجب می شوند تا مسافران بدون صرف زمان انتظار برای قطار یا اتوبوس، بر اساس برنامه ریزی زمانی صورت گرفته به موقع در ایستگاه حاضر شوند. تکنولوژی آیبیکن از پنج راه زیر می تواند موجب بهبود سیستم حمل و نقل عمومی شود:

مورد اول – بررسی بلیط

با نصب بیکن ها در گیت های ورودی ایستگاه های اتوبوس یا قطار می توان به راحتی بلیط مسافران را چک کرد. به این صورت که افراد اپلیکیشن آیبیکن ویژه حمل و نقل عمومی را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب می کنند و با نزدیک شدن به گیت های ورودی، بیکن های نصب شده به طور خودکار، از حساب آن ها کسر می کند و بلیط به صورت مجازی خریداری می شود. به وسیله آیبیکن، دیگر نیازی به استفاده از کارت های اعتباری یا ایستادن در صف به منظور خریدن بلیط نیست.

مورد دوم – مسیریابی در ایستگاه ها

معمولا یافتن مسیر موردنظر در ایستگاه های مترو تا حدودی گیج کننده و دشوار است. به خصوص در ساعات شلوغ و پر تردد، هنگامی که تعداد زیادی مسافر وارد ایستگاه می شوند، یافتن مسیر مورد نظر دشوار است. اپلیکیشن آیبیکن نصب شده روی گوشی های هوشمند مسافران به آن ها کمک می کند تا مسیر مورد نظرشان را بیابند. GPS توانایی مسیریابی در محیط های بسته را ندارد و ضعیف عمل می کند اما آیبیکن در مسیریابی فضاهای سرپوشیده به خوبی عمل می کند.

مورد سوم – آیبیکن در پارکینگ های عمومی

به منظور مقابله با سردرگمی عمومی می توان در پارکینگ ها و خیابان هایی که دارای پارکینگ عمومی هستند، بیکن نصب کرد. افراد می توانند از طریق اپلیکیشن آیبیکن ویژه پارکینگ های عمومی، اطلاعات لازم در خصوص پارکینگ ها را دریافت کنند. به طور مثال از ساعت باز شدن و بسته شدن پارکینگ ها آگاه شوند، یا بدانند کدام پارکینگ، ظرفیت خالی برای پارک خودرو را دارد، و… . همچنین افراد می توانند مبلغ پارک خوردو شان را از طریق اپلیکیشن آیبیکن به صورت آنلاین پرداخت کنند. بیکن های نصب شده در فضای پارکینگ، می توانند افراد را از محل دقیق خودروی پارک شده شان آگاه نمایند.

مورد چهارم – به حداقل رساندن تصادفات جاده

به منظور کاهش تصادفات و سوانح جاده ای، می توان در مکان های خطرناک تعدادی بیکن نصب کرد. هنگامی که رانندگان به مکان های خطرناک نزدیک می شوند، بیکن های نصب شده به گوشی های هوشمند رانندگان، نوتیفیکیشن ارسال می کنند و آن ها را از رسیدن به مکان خطرناک آگاه می کنند. این هشدار موجب به حداقل رساندن خطر تصادفات جاده ای می شود. به طور مثال بیکن ها رانندگان را از نزدیک شدن به مدرسه کودکان آگاه می کنند در نتیجه رانندگان با دقت بیشتر و سرعت کمتر از این محدوده عبور خواهند کرد.

مورد پنجم – پرداخت کرایه تاکسی از طریق آیبیکن

رانندگان تاکسی می توانند با قرار دادن بیکن در داخل خودرو شان، به مسافران اجازه بدهند که کرایه تاکسی را از طریق اپلیکیشن آیبیکن نصب شده روی گوشی های هوشمندشان پرداخت کنند. آیبیکن بر اساس مسافت طی شده به طور خودکار مبلغ کرایه را محاسبه کرده و به مسافر نشان می دهد. مسافر می تواند تنها با یک کلیک، هزینه سوار شدن تاکسی را بپردازد.

 

مطالب مرتبط:

وفاداری مدرن
پنج نکته برای شروع یک برنامه وفاداری کامل برای مشتریان تان
متحول شدن تجربه خرید مردم در مراکز خرید با تکنولوژی آیبیکن
چرا کسب و کارهای کوچک باید از تکنولوژی آیبیکن استفاده کنند؟ – بخش دوم
چرا کسب و کارهای کوچک باید از تکنولوژی آیبیکن استفاده کنند؟ – بخش اول
مریم جعفری

کارشناس ارشد مارکتینگ